29 Ağustos 2014 Cuma

Reply 1994 (2013)

Reply 1994...

Başlamama sebep olan duygu ise çok merak etmemdi. Serinin Reply 1997 izlemiştim bunun da nasıl olacağını merak ediyordum ve bu merakım beni yanıltmadı. Favorilerimin arasına kesinlikle girmiş bulunmakta gerek konusu gerek oyuncuları ile. Yani şöyle demem gerekirse; Reply 1997 mi yoksa Reply 1994 mü diye; benim kesinlikle cevabım şudur; Reply 1994 daha ayrıntılı, oyuncuların birbirine uyumu, o zamanı muhteşem bir şekilde yansıttılar ve inanılmaz derecede komedi arada duygulu anlarda var tabi...

1994'lülerin konusu...

Bir aile pansiyon olarak kullandıkları evlerinde kalan 6 üniversiteli öğrenciler Güney Kore'nin çeşitli illerinden gelen kişilerdir.
1994 yılından günümüze gelirken neler yaşandığını, o zamanın kültürünü, teknolojik yaşamını, kpop hayranlığını muhteşem bir şekilde yansıtmakta.
2013 yılına gelindiğinde Na Jung yani pansiyon sahibin kızı, pansiyonda kalan erkeklerden hangisi ile evlendiğini merak uyandırarak geçmişe yani 1994 yıllarına gidip geliniyor damat şudur asla diyemiyorsun tabi ki sonunda muhteşem damadı görüyoruz...

Muhteşem oyuncular...
Oyuncuları uzun uzun anlatabilecek kadar iştahlıyım ama kısa keseceğim. Tüm karakterlere bayıldım çok sevdim özellikle ama aşağıya yazacağım. Her biri o kadar muhteşem uyumlu olmuşlar ki o dönemi muhteşem bir şekilde yansıttılar fazlasıyla. Eğlenceli, eğlendikleri bir ekip oldukları kesinlikle belli oluyor izlerken.

* Sung Na Jung (Go Ara)... Bilgisayar Mühendisliğini okuyor, basketbol oyuncusu Lee Sang Min hayranıdır. Ailenin tek kızıdır, kendisi eğlenceli, komik etrafında olan insanlarda sever kendisini.
* Sseureki (Çöp oppa) (Jung Woo)... Tıp öğrencisi (Beyin Cerrahı bölümünü seçiyor.) Lakabının hakkını kesinlikle veren pasaklı, dağınık bir kişilik ama bir o kadar aşırı sevimli, karizmatik, eğlenceli olgun biri. Ve benim gönlüme taht kuran, bayıldığım biri oldu. Görüyordum ama öyle net tanımıyordum bu diziyle beraber artık koyu hayranlarından biriyim.
* Chilbongi (Yoo Yeon Seok)... Ünlü bir beysbol oyuncusudur. Pansiyona geldiği andan itibaren Na Jung'u ayrı bir ilgisi olur ve çok sever. Oyunculuğu muhteşem ötesi aynı Çöp oppa gibi bayıldığın diğer oyuncu.
* Samchunpo (Kim Sung Kyun)... Oyuncuların içinde en tutumlu, en titiz, en surat asık insanı ve en komedi, kendine aşırı güvenen biri. Dizinin ilk dakikalarında  sayesinde en çok güldüğüm sahnelerden biri oldu Seoul'e geldiği zamanlar. ^^
* Jo Yoon Jin (Min Do Hee)... İçlerinde en sessiz içine kapanan biriydi ama ilerleyen bölümlerde birilerinin sayesinde açıldı. İnanılmaz derecede kpop hayranıdır o dönemin ''Seo Tajii ve Boys'' hayranıdır. O grup için neler yapmadı ki az kalsın sevgilisinden bile ayrılıyordu.
* Haetae (Son Ho Jun)... Komedi bir diğer insan. Her yaptığı olay olan ruhunda çapkınlık, sapık düşünceler olan bu sebeple başına neler gelen kişilik. Bu da Bilgisayar Mühendisliği okuyor.
* Binggeure (Baro)... Babasının isteği üzerine Tıp öğrencisi hayali müzikle uğraşmak ama dener ama istediği gibi gitmez Tıp öğrenimini görmeye devam eder. Pansiyonda kaldığı için kuzeni Chilbongi'de onunla gelir.

Unutulamayacak muhteşem kareler...


Çöp oppa bu sevimli hareketleri muhteşemdi yaa. ^^

Bunların didişmeleri de yok muydu. :D

Evet bu bahsettiğim Seoul'e ilk defa geldiği zaman.
(Hala aklıma geldikçe güldüğüm sahne.) :D

Bu sahnede çok güldüm ama. 

Bu sahne o kadar süperdi ki anlatamam hele Yoon bu fotoğrafı görüp saydığı küfürler. :D


Bu sahneler aşırı komikti. 

Çöp oppa seni gibi bir insan daha var mı ki?

Srhoş olduğunda kızımız ne hale geliyor. :D


Dünyanın neresine gidilirse gidilsin veliler hep aynı. :)

Süper yaa nerede ne söyleneceğini muhteşem biliyor.
Bulamadı ama ne yapsın. :P


Bu ikili muhteşem.

Bakışlara bak. ^^

Yemek sahneleri çok güzeldi bazen komedi bazen hüzünlü geçti.Kesinlikle ve kesinlikle katlıyorum.


Essek yaa. ^^

Çöp oppa haklı ama. ^^
Bu sahne de aynı oppa gibi bende şok olmuştum. :D

Ve konuk oyuncular gelir; Reply 1997 ekibi. 

Ahh bu tiplemeler asla unutulmaz.^^


Muhteşem bir fotoğraf ile bitireceğim.

Muhteşem dizinin OST'lerine gelirsem...
Öncelikle dizide çalan müzikler muhteşemdi. OST her bir şarkı zevkle ayarlanmış olduğunu anlayacaksınız. Oyuncularında söyledikleri şarkılar muhteşem.

Sonuç olarak...
Bitmesini hiç istemediğiniz izledikçe izlemek isteyeceğiniz bir dizi. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum...


Umarım okurken eğlenmişsinizdir...
Sayfanın düzeni, yorumları bana aittir. Selda... tarafından yapılmıştır...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder