27 Mart 2014 Perşembe

Just You (2013)

Just You...

Sadece beni sevmeni istiyorum, Sadece Sen...

Vee bu muhteşem diziye nasıl başladım nasıl buldum kader gerçekten kader.
 Bir gün gene bunalmışım videolara öylesine bakarken bu diziyle ilgili olan bir video izledim; Allah'ım o nedir o görünüş o yakışıklılık artı bir de güzel mi güzel bir bayanda var sadece ikisi bütün dizi boynuca ikisinin olan bütün halleri kızgınlıkları, hele kiss'leri, birde arkadan çalan müziğe de bayıldım dedim ki bunu kesinlikle izleyeceğim 2 ay bekledim izlemek için ve sonunda tatilim oldu ve 4 gün içinde izledim ve bayıldım off yaa. Söylemeden yapamayacağım benim ilk Tayvan dizim ve sesleri sanki çizgi filmdekiler gibi bıcır bıcır geldi alışırım dedim pek inanmasam da ama hemde 2.bölümde artık tuhaf gelmiyorlardı alışmışım bile. ^^


Vee gelelim muhteşem dizinin konusuna; Küçüklüğünde yaşadıkları evi tekrar alır ve evine girdiğinde biriyle karşılaşır orada yaşayan kişiyi evden çıkmasını ister ama o kişi çıkmaz 3 ay kiramı ödedim o yüzden burada yaşamaya devam edeceğini söyler.
Gaze Şirketini satın alan yeni patronu gelir ve geldiği ilk dakika verdiği kural 
''Şirkette aşk yaşanması yasak yaşayan hemen kovulacak.''
O sırada Liang Liang'ın arkadaşı nişanlanmak üzereydi fakat yasak yüzünden nişan bozulur. Alex ve Kate evlenemezler. Liang Liang patronu görünce şok olur çünkü evini alan yani ev sahibi patronudur. Bu kuralı bozmak ve intikam almak için Liang Liang'ın amacı '' Aslanı kapana sıkıştırmak'' yani kendine aşık olması için mücadele ediyor o yüzden kuralı bozacağına inanır.. Tabi kapana ilk kim kısıldı orası meçhül ?? :) 

Bu ikiliyi anlatmaya başlıyorum;

Qi Yi ile rolünde Aaron Yan...

Şirketin en başarılısı, en yakışıklısı, kurallarıyla herkesi sinir eden, sert bir mizaca sahip (halbuki öyle değil) olan kişi Qi Yi yani Gaze Şirketin sahibi patron. Kendisi inanılmaz titiz herşeyin düzenli olmasını, ölçerek ölçülü yerlerinde olmasını isteyen, yemek çok seçen tuzlu, yağlı, abur cubur yemekleri sevmeyen, birçok şeye de alerjisi olan mesala deniz ürünlerine, baharatlara, alkol bir yudum içtiği zaman sarhoş olan tuhaf ama yakışan bir kişilik. Göründüğü gibi gıcık, sinir, ukala biri değil halbuki içine girdiğin zaman ne kadar nazik ne kadar sevecen, ne kadar eğlenceli olan biri zaten öyle biri olduğunu ilerledikçe bölümleri görünüyor. Zamanında birini çok seven ve o sevdiğine evlenme teklifi yapmış aile kurmak istemiş ama o kişi ne yapmış (akıl yok. ^^) teklifi yaptığı günün eversi günü o kişi Amerikaya gitmiş bu durumdan 3 yıl boyunca unutmaya çalışmış o yüzden şirkete gelir gelmez o kuralı vermesini sebebi halbuki bu. Verdiği kurala kendisi düştü tabi orası ayrı. Küçük yaşta babası para sıkıntısı yüzünden annesini uzaklaştıran onsuz büyüyen patronumuz çok aradılar babasıyla ama bulamadılar bir güzelin sayesinin yardımlarıyla buldular ve annesiyle babası barıştılar hep hayali ailesinin tekrar birleşmesiydi ve gerçekleşti. Bu arada şirkette herkesin bir benzetilen hayvanı var Liang Liang onu ''kanatları olan aslana'' benzetiyor çünkü patron ve daima mutlu ve başarılı olacağına inanıyor hatta dikiyor kanatlarını doğum gününde veriyor. Bu durama Qi Yi'de çok mutlu oluyor. 

- Başlamama sebep olan kişi çok yakışıklısın yaa her bölüm eriyerek, oflayarak, puflayarak geçti. Anlatılmaz yaşanır türünden insanın içine dokunuyor sende birşey yapamıyorsun haliyle. Hele güldüğü zaman o gamzeleri  o dişleri o gözleri off muhteşem yaa. :( Görünüşü yetmiyormuş gibi sesi de muhteşem dizide de söylüyor hatta favorilerimin arasında.


Cheng Liang Liang ile rolünde Guo Xue Fu...

Şirketin en çatlağı, en sakarı, ortamı neşelendiren, çılgınca fikirleriyle son dakika hep işini yapabilen biri. Yemeği çok yiyen hele morali canı sıkkın ise bütün ne var ne yok yiyen biri abur cubura hasta çalışırken o tip yiyecekleri yemekten çok hoşlanan bir kişilik. Haksızlığa gelemeyen hemen ortamı düzelten saf görünümlü güzel bayan. ''Aslanı kapana sıkıştırmak'' ile görevlendirilen kişi kuralı çok saçma bulan aşk işi daha verimli yapacağına inanan biri o yüzden bu mücadeleyi kabul eder ama kendi kuralına kendi avlanıyor orası ayrı. Çok hoşlanıyor çok seviyor birilerini kendinden geçiyor resmen onu görünce. Her sabah bisikletiyle işe giderken patronuna kahvaltı alıp ona vermesi, yemeğiyle ilgilenmesi dikkat etmesi zararlı yemekten uzak tutmaya çalışıyor malum herşeye alerjisi var, her ne kadar ev kurallarını yapmak istemese de temizlik, banyo ilk onda sonra kendi etrafta su olmayacak bütün kuralları oflayar yapsa da zaman geliyor artık bu tempoya alışıyor güzelim. Bu arada gülleri çok seviyor hatta bahçede yetiştiriyor bile çatlak ailesi (özellikle annesi Allah'ım o ne ses var onda :) ) de gül bahçeleri var zaten neyse güllerle konuşuyor, güllerin yaprakları döküldüğünde onları toplayıp tekrar toprağa gömüyor onların tekrar canlanacağına inanıyor. Ne bulursa toprağa gömüyor tekrar hayata gelmesine inanan biri. Liang Liang benzetilen hayvan ''pembe fil'' tam kendisini yansıtıyor.

- Bu kişiliğe bayıldım herşeyi akışına bırakan hayata hep gülerek bakan canı sıkkın bile olsa gülmeye çalışan çaktırmamaya çalışan , eğlenceli seven ve sevilen biri. Sarhoş olduğunda ne yaptığını zaman geçtikçe hatırlıyor.
__________________
Neler neler olmuş kısaca;
- İlk başlarda birbirlerini yese doymazlardı.
- Sonradan aralarında ki elektrik çok güzeldi.
- Liang Liang'ın yüzünden oğlanın başına gelenler;
* İlk günden bide hastanelik oldu alerjisi olduğunu bilmediği için.
* Elektrik ve su faturasını ödemediği için kesildi duşta mı kalmadı ?
* Yere kremini düşürmüştü oğlanda garibim kayıp kolunu mu kırmadı ? Ona baktığı sahneler, hele banyo sahnesi vardı tam kopmalık, sonra traj yapması filan şahane. Sırtı kaşınıyor kaşımadı mı yakalanmadılar mı ?
* Arabasının anahtarını yolun su ızgarasına mı düşürmedi.
- Eğitime gittiklerinde Liang Liang hastalandığı zaman Qİ Yi baktığı sahneler muhteşemdi dıştan her ne kadar soğuk görünse de içten çok şefkatli biriydi.
- Birbirlerine karşı her zaman düşüncelilerdi.
- Birbirlerine aşık olma süresi uzun olmuştu ama muhteşem de olmuştu.
- Qi Yi essek yaa yanlışlıkla Liang Liang'ın balığını öldürmüştü, arkadaşı dedi diye balığa suni teneffüs bile yaptı yaa birde deniz ürünlerine alerjisi var.
Balığın ismini de Liang Liang ortaklaşa koydular Ming ming,
Qi Yi; aileye bir üyenin katılması kötü hissettirmiyor. Liang Liang babası dedi Liang Liang da annesi.
- Liang Liang cesaret yutup herkesin önünde özellikle Ding Jia Yu'nun önünde Qi Yi diyerek hızlıca öptü ve sevdiğimi koruyacağım korkmuyorum dedi. 
__________________

Vee muhteşem dizini fotoğraflarına başlıyorum... 

Dizi devam ederken bu küçücük reklamlar süperdi çalan şarkı olsun artık tahmin ediyordum şimdi kek yada kumandalı kısım yada sinema izlerken yada Liang küsmüş Qi Yi barışmaya çalışması yada kapıdan ikisi geçmeye çalışırken ayy çok sevimlilerdi o kısımlar süper eğleniyordum.

Off bakışlara bak yaa ölüm.

Çok fenaydı burası ya tam rezillik hele o çığlığı hala kulağımda oyy.

Yerim sizi yaa tiplere bak. 

Vee diğer bebiş geldiği günden beri hiçbir olumsuz bir şey demedim çünkü çok tatlı yaa Qi Yi ile küçüklükten beri arkadaş sevdiği insan için mücadele ediyor ama onun mutlu olmasını istiyor her zaman yanında ve yardımcı oldu nerede böyle arkadaşlık. 

Qi Yi doğım günü partisi yaptılar Dean içki bardağını zorla Yi'ne içirmeye çalıştı ve içirdi ama hemen sarhoş olup uyudu Liang da içki içti güçlü olması için ki Dean ile eve getirebilsin. Eve geldiler yatağa yatırdılar ve onlarda pat düştüler komediydi.
Yerim seni yaa şok oldun dimi essek seni kalkmıyor bile çıtırdıların başlangınçları... Bu sahneye bayılıyorum.

Üste bahsetmiştim birde deniz ürünlerine alerjisi olduğu halde essek yaa.

Liang Liang'a benzemeye başlıyor balıkla Ming Ming ile konuşuyor yani Liang'ı beklerken.

 Diziye geldiği dakikadan beri hiç sevmedim sevimsiz, iticiydi yaa takıntılı psikopat neler çektirdi, sonuç olarak cevabı bir güzel aldı...

İlk bölümden beri ağlayan çift yaa kural yüzünden evlilik teklifini yapamamıştı yakışıklı kutup ayısı (verdikleri isimdi) çok sevimlilerdi dizi bitene kadar hep böylelerdi böyle sevgi aşk nerdee. 

Meşhur sahne bu sahne favorim yaa nasılda aşkını itiraf etti hoşlandığını ne güzel söyledi Liang Liang hele Qi Yi'ye ne demeli kendine inanılmaz güven ve arabaları takmadan yanına gidip hoşlana bilirisin vee muhteşem kiss..

Bu sahne çok güzeldi yaa şirketin çatısına çıkıp Yi babasını aramışlardı cafe de yalnız oturuyordu anneyi beklerken. Bu karelere bayılmıştım. 

Off bu çocuğu çok seviyorum yaa hele tarzına off, tam istediğim gibi gamze var muhteşem ağız yapısı en önemlisi saç modeli tam istediğim gibi yaa..!!! ^^

Ahh yavrum yaa kaç defa gözlerini kapatıp dudaklarını uzattın yaa ama ne yapsın haklı canım yaa... ^^

Bayıldığım kısım düştükleri halde hemen kalkmadılar uzun süre öyle kaldılar yaa bu sahne muhteşemdi...


Bu sahne çok etkiliydi yaa. :(


Kıyamam yaa nasılda Liang Liang'ı arıyor. :(

Burası muhteşemdi yaa anneler nasılda tartışıyorlardı. :)


Burada o kadar kötü oldum anlatamam yaa benim için çok değerli ve ağlamasına dayanamıyorum. :(

Qi Yi; Bugünden sonra bisikletinle değil ben getire bilir miyim? Uuuu...


Çok tatlı yaa...

Şirketin ortak kuracakları kişinin eşinden inciler...

Bu hatun çok güzel yaa ayıp olacak ama taş bebek yahu dizi boyunca muhteşem sexydi.

Qi Yi her seferinde öpecek gibi yapıyorsun yaa yazık değil Liang Liang'mıza.. :)

Yaa buraya bayıldım ama yaa off puff bana da söylesen ne olacak sanki. :(

''Qi Yi solmayan gülü buldum? Liang Liang solmayan gülüm sensin.''
Ahh ahh kalbim bu ne güzel bir evlilik teklifidir yaa...

Artık orada uyuyacaksın haa kıskanmıyorum kii. :( :( Yerim seni essek yaa nasıl şiştt diyor çakal. :)

Sonuç olarak;
Dizi muhteşemdi kader işte iyi ki de o videoyu izleme şansım olmuş yoksa bu dizi izlemeseydim çok şey kaybedecektim.

Vee son olarak dizinin kamera arkası bir fotoğraf.

Bir konuyu unuttum nasıl da unuttum ayıp bana yaa. Dizinin OST'leri tabi kii her biri muhteşem bıkılmıyor sürekli sürekli dinleyesi geliyor. Artı yakışıklı mı yakışıklı Gaze şirketinin sahibi Qi Yi yani Aaron Yan'ın şarkısı da var muhteşem ötesi hele sözleri off...

Umarım okurken eğlenmişsinizdir...
Sayfanın düzeni yorumları ve fotoğrafların yarısından çoğu bana ait izlerken bayıldığım yerlerin hepsinin fotoğrafını çekip aldım. Selda... tarafından yapılmıştır...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder